Német kutatók virtuális edzőtermet építettek, amelyet betegek és sportolók is használhatnak.
2016. február 27. 14:00
p
0
0
0
Mentés
A Bielefeld Egyetemen fejlesztett virtuális „intelligens edzőtér” kettős célt szolgál: egyrészt betegek gyógyulását, másrészt a sportolói teljesítmény növelését.
A felhasználót előzetesen leszkennelik és avatárt használ. A 3D sztereó szemüveg azt az érzetet kelti, mintha teremben, edzővel dolgozna. Fényvisszaverő jelzőeszközöket (markereket) tesznek rájuk, infravörös kamerákkal követik őket. A virtuális kijelző lehetővé teszi, hogy több szögből lássák magukat edzés közben, és a látottak alapján javítsanak teljesítményükön.
A hibákat azonnal jelzi a képernyő. Sőt, nemcsak jelzi, hanem fel is nagyítja, eltúlozza őket.
Tornagyakorlatok, tai chi, jóga és sok más szerepel a tervezett gyakorlatok között. Virtuális edzők is a felhasználók rendelkezésére állnak.
Karrierje csúcspontjaként 2016-ban a riói olimpián 100 méter háton, valamint 200 és 400 méter vegyesen lett aranyérmes, 200 méter háton pedig ezüstöt szerzett a most visszavonult Hosszú Katinka.
A Csisztu Sport Cast legújabb adásában Csoboth Kevin, Nagy Ádám és Schäfer András édesanyja vallott fiaik első focis élményéről, a szülők oldaláról átélt áldozatokról és a feledhetetlen pillanatokról.
Vajon mennyire veri át a híveit az, aki Angliában gúnyolódva hanyatlónyugatozik, azt sugallva, hogy ott minden rendben – Magyarország ellenben mindjárt összeomlik? Francesca Rivafinoli írása.
A kormány ígérete szerint 2025-től új időszámítás kezdődik, mivel az új gazdaságpolitika célja a jövedelmek emelése és a lakhatási költségek csökkentése.